“Matuwid na Pamamahala Tungo sa ARMM na Masagana’t Mapayapa”

Thursday, September 27, 2012

SBM Grantee-schools announced today

DepEd-ARMM Regional Secretary Atty. Jamar M. Kulayan announced today the final list of SBM Grantee-schools and the corresponding school head. The budget is charged to SBM FY 2011.

Division: BASILAN
Name of School
Name of School Head
ELEMENTARY / PRIMARY

1. Bohetambis ES
Salim D. Mustafa
2.Mahatalang ES
Rahma Bohong
3. Bohepahu ES
Marcial Isnalin
4. Sucaten PS
Sahara K. Dasan
5. Bohepereng ES
Sarha S. Husin
6. Basakan ES
Munib B. Nasilun
7.Lukbait ES
Isabelita S. Arai
8.Matikang PS
Carpia Ajud
9. Bulanza PS
Myrna K. Ibba
10. Manaul ES
Moh. Sarif Hadjala
11. Ulitan ES
Lorna J. Sabtalin
12. Suligan PS
Katrina J. Ahalul
13. Saluping ES

14. Kaulungan PS
Ruben A. Tawakal
15. Amaloy PS
Rukaiya J. Ridwan
16. Bohepiyang PS
Halima A. Sakkalahul
17. Tuburan CES
Cammak J. Abdua
18. Upper Banas ES
Amina M. Bapora
19. Batungal PS
Nurina K. Digallon
20. Fuente ES
Sandra M. Dansalan
21. Upper Taberlongan ES
Salahuddin M. Musa
22.Tong-umos ES
Sapura A. Abdussalam
23. Bangcuang ES
Aldam N. Harad
24. Bohebitih ES
Hattab A. Dobel
25. Bohelebung ES
Lincoln B. Sala
26.Abong – Abong ES
Melquiades B. Domingo
27.Calang ES
Zulquarnain T. Wahi
28.Bohesuyak PS
Maisara J. Kasad
29.Sapah Langay ES
Mijan Ajama
30. Mataggan PS
Ramir A. Sali
31.Tikus PS
Aning Amlul
32. Langil West PS
Usman T. Hirayat
33. Jose Abad Santos PS
Hajiri A. Jamang
34. Linongan PS
Salam U. Abubakar
35. Ismael Memorial PS
Mhuranz Sabinul
36. Subaan PS
Rubilen A. Villa
37. Landugan ES
Saharani S. Francisco
SECONDARY

1. Butun NHS – Sinulatan Annex
Shermalyn S. Musa



Division: LANAO SUR I-A
Name of School
Name of School Head
ELEMENTARY / PRIMARY

1.Natangcopan ES
Saapia G. Sangcopan
2.Buadi-Inambay ES
Pompong Baniaga
3.Bangon-Dulawan PS
Labizaman B. Maute
4.Radib Tomaritib
Monabansa M. Macaalin
5.Maguing Proper ES
Rasmia Binatara
6.Amoyong ES
Haydee B. Lacaza
7.Pagalongan Community CES
Erlina F. Diane
8.Mangondato ES
Nelda M. Sansarona
9.Lalabuan ES
Melik I. Bangon
10.South Park Area ES
Jocelyn S. Salcedo
11.Tatayawan ES
Gibon Radiaganding
12.Lumbaca Lilod ES
Monatao B. Maruhom
13.Dagalangit CES
Monakira P.H. Acmad
14.Cebuano Group ES
Chona R. Nacua
15.Sumugot ES
Teresita Banza
16.Rogan ES
H. Racma S. Ibrahim
17.Taluan ES
Perak Bato-Macud
18.Galawan Dialongana CES
Zaalica R. Patorai
19.Pulacan (Campo II) ES
Merylen M. Pagayon
20.Manalocon Talub ES
Omisalam P. Macabanting
21.Pagalaongan Miondas ES
Sandorie M. Matuan
22.Bout ES
Edsel C. Rosal
23.Malungun ES
Monera B. Pangandag
24.Sangcaan Barago PS
Wahab Macabantog
25.Lower Balaigay ES
Anisah Cali- Saranao
26.Macadaag ES
Salam R. Dimarun
27.Bolao - Dilausan ES
Bansa P. Dirampatun
28.Pooni-Lomabao CES
Saphiya K. Lucman
29.Molundo CES
Macadaya T. Pangcoga
30.Katutungan ES
Leonidas S. Bastaoang
31.Guilopa ES
Junesah B. Macabago
32.Bubong ES
Rocaya R. Corontos
33.Bararay PS
Maisara H. Salam
SECONDARY

1.Kakai Dayagun Dagalangit MNHS
Sittie Naura B. Dagalangit
2.Sultan Malungun NHS
Motalib Minirigue
3.Pagalongan NHS – Annex A
Noraica S. Lawansa
4.Amai Manabilang NHS
Mitoon R. Ambor
5.Kili – Kili NHS
Jemaima R. Ruiz




Division: LANAO SUR II-A
Name of School
Name of School Head
ELEMENTARY / PRIMARY

1.       Bandingun ES
Maimala Casir
2.       Linao ES
Mona Bilao
3.        Sugoda Mawatan PS
Baicon Magdali
4.       Sugod 11 ES
Norainie Ragondongan
5.       Bubong Lumbac ES
Zolaica S.Mikunug
6.       Poctan ES
Normala Unda
7.       Punung ES
Lawan Manali
8.       Malalis PS
Pisinganin Hadji Ali
9.       Wago ES
Rosalinda Gampong
10.   Dalama ES
Roaida C. Mua
11.   Picotaan PS
Norlainie Salibut
12.   Macadar ES
Norhata Unda
13.   Sultan Basher Mua PS
Monera M. Lao
14.   Alog Lumbac ES
Madrigal Sharief
15.   Pindolonan ES
Anisa U. Sultan
16.   Buribid ES
Fatima H.Hadji Ali
17.   Pagalamatan PS
Mama Cali
18.   Tangcal CES
Farida Ayonga
19.   Danugan CES
Roconsalam B. Sidic
20.   Tuka Linuk ES
Panoroganan S.Gandamasir
21.   Mentong PS
Aisa Macadato
22.   Pindulonan ES
Salma U. Guiling
23.   Barua ES
Babai B. Dilnaan
24.   Balt ES
Sahara M. Analo
25.   Maidan PS
Cobra M. Salbo
26.   Kapatagan ES
Rukaina Acop
27.   Dimaporo CES
Norania D. Casan
28.   Singcara ES
Aslainie Asum
29.   Beruar PS
Norjanna Pamlian
30.   Casalayan ES
Sabno M. Panambulan
31.   Linuk PS
Diamela Pitielan
32.   Tuca PS
Casana B. Sangcopan
33.   Beta ES
Noning M.Macaraob
34.   Tringun PS
Susan Gomampong
SECONDARY

1.       Tubaran NHS
Mahidon Umpat
2.       Mauyag C.Papandayan NHS
Normina C. Interino
3.       Balindong-Pacalna NHS
Junaina Macaborod
4.       Pindolonan NHS
Dimnatang Ditual
5.       Sittie Ayeesha NHS
Elnora O. Mulok
6.       Sultan Abdul Madid Maruhom NHS
Imelda P. Balt
7.       Butig NHS
Paisal Ronda
8.       Pualas NHS
Alibasir Sarip
9.       Tugaya NHS
Rosemia Adapun

Division: SULU 1
Name of School
Name of School Head
ELEMENTARY / PRIMARY

1.Simbahan CES

2.Katibung PS

3.Kihi Niog ES

4.Teumabal ES

5.Bangcas ES

6.Mawaji PS

7.Tanduh Patung PS

8.Usman PS

9.Lagasan Asibih PS

10.Maimbung Higad ES

11.Hji. Tomoay Sabdani ES

12.Lipunos ES

13.Saldang ES

14.Akuk Sangkula CES

15.Lumbaan Mahaba ES

16.Alu Layag Layag ES

17.Sampunay PS

18.Hji. Panglima Tingkahan ES

19.Utoh Laja Sangkula Learning Center

20.Kutah Sairap ES

21.Bato – Bato ES

22.Kagay ES

23.South Sionogan ES

24.Panglima Mammah ES

25.Panglima Indanan ES

26.Kaunayan ES

27.Datu Uddin Bahjin CES

28.Talipao Lower ES

29.Tugas PS

30.Sahipa PS

31.Hamid Halim ES

32.Cirilo Bueno Sr. ES

33.Sheik Mustafa ES

34.Lambayong ES

35.Camp Asturias ES

36.Lawn Alat ES

37.Tanjung ES

38.Serantes ES

SECONDARY

1.Jolo Agricultural School (Bato-Bato)

2.Maimbung NHS (Main)

3.Maimbung NHS (Annex)

4.Pangutaran NHS (Main)

5.Pangutaran NHS (Annex)

6.Parang NHS (Main)

7.Talipao NHS (Main)

8.Pangligma Tahil NHS

9.Patikul NHS (Annex)

10.Jolo School of Fisheries

11.Parang NHS (Silangkan)


Division: TAWI - TAWI
Name of School
Name of School Head
ELEMENTARY / PRIMARY

1.Datu Halun Laboratory School

2.Bongao ES

3.Datuhalun Pilot ES

4.Bongao Central Laboratory School

5.Tubig Mampallan ES

6.Simangdagit ES

7.Tubig Tanah ES

8.Provincial Housing ES

9.Bakud Mahaba PS

10.Pag-asinan ES

11.Hji. Yunus Jumdain ES

12.Ungus – Ungus PS

13.Luuk Pangdan ES

14.Tampakan ES

15.Hji. Abdulkadil ES

16.Sollogan ES

17.Panglima Itum PS

18.Imam Alam ES

19.Tuan Masdal ES

20.Lawn Sikubung ES

21.Palate ES

22.Nunukan ES

23.Sipangkot ES

24.Sallangan ES

25.Panimusan ES

26.Putat PS

27.West Tabawan ES

28. Likud Tabawan ES

29.Belatan Tainga PS

30.Batu – Batu CES

31.Situggo ES

32.Buan ES

33.Balimbing ES

34.Kepeng ES

35.Laud ES

36.Keniktal PS

37.Ladja Idanan ES

38.North Tapian Bohe ES

39.Mantabuan ES

40.Hji. Hussin Hassan ES

41.Panglima Arasia ES

42.Panglima Erong Kamasi ES

43. Hji. Akbar Ulama ES

SECONDARY

1.Boloboc Science and Technology High School

2.Sitangkai NHS

3.Sipangkot NHS

4.Manuk Mangkaw NHS

5.West Coast Agricultural HS

6.South Ubian NHS

7.Tandubas School of Fisheries

8.Pagasinan NHS

9.Tawi – Tawi School of Arts and Trades

10.Omar Sani Tambut NHS


Division: MARAWI CITY
Name of School
Name of School Head
ELEMENTARY / PRIMARY

1.Lower Dansalan ES
Linang Ali
2.Raya Madaya 2 ES
Hedjara Abdullah
3.Nanapun ES
Mosama H. Salic
4.Mambuay ES
Ampic Diacat
5.Kilala PS
Rangkamanis Batua-an
6.Sultan Conding ES
Dr. Abubacar Dimacuna
7.Bito CES
Myrah Magondacan
8.Matampay ES
Hedjara L. Sani
9.Tampilong ES
Dayamon Boriongan
10.Mipaga ES
Bedorie Osop
11.Rorogagus ES
Janorai Andamun
12.Natangcopan ES
Mona Lao
13.Banggolo ES
Leonor Macabinta
14.Madaya Lilod ES
Diamera Kalaw
15.Datu Diator ES
Racma Ampuan
16.Sultan Cosain Naga ES
Rasmia Nuska
17.Mapandi ES
Maharlika Baragona
18.Madaya Lilod ES (Annex)
Shakiya Rascal
SECONDARY

1.Guinaro NHS
Malaila Comadug
2.Bacarat NHS
Wedad Amerol

Division: SULU II
Name of School
Name of School Head
ELEMENTARY / PRIMARY

1.Buan ES
Nurhassin I. Enggong
2.Panglima Saipuddin ES
Paraja I. Lackua
3.Panglima Idlana Tingcun ES
Mudjahiri J. Astang
4.Panglima Ikbala ES
Stemson M. Pisingan
5.Punungan ES

6.Kambing ES
Gulam A. Jammang
7.Hj. Maharadja Tawasil CES
Fatnuhaida A. Sapie
8.Pangdan-Pangdan ES
Nursali S. Jaujan
9.Masjid Naga PS
Nihmatul K. Madjuri
10.Pitogo ES
Jurhaida J. Sansawi
11.Pang ES
Abdulmo-et A. Abdulrahman
12.Camp Andres CES
Hja. Santanina Berik
13.Allayon PS
Hja. Santanina Berik
14.Tando Bato ES
Jannal A. Iddih
15.Kanmindus PS
Jannal A. Iddih
16.Lambago PS Annex I-D
Emily U. Delgado
17.Tulayan ES
Taim A. Antataha
18.Lingah PS
Zaida T. Udday
19.Bulaghaw ES
Hja. Dadu J. Sabtal
20.Kapual ES
Nerma M. Abdullah
21.Likubong ES
Hja. Nursida K. Pantasan
22.Huwit – Huwit ES
Hja. Angeline U. Hadji
23.Kanmuni PS
Rakiba K. Lauppah
24.Imam Abdusali PS
Habibazar S. Mustafa
25.Daungdong ES
Taib H. Kasim
26.Sangkap Higad ES
Suraida T. Elias
27.Sucuban PS
Jamiddin H. Jawad
28.Niyog – Niyog PS
Nur-aina S. Jumah
29.Supt. Miralam C. Tillah ES
Patricio T. Regpala
30.Panglima Utuh Anni Jalmaani ES
Santanina S. Abdurahim
31.Kuntad ES
Doraisa J. Salaide
32.Tuhog – Tuhog Laud ES
Lasa J. Haji
33.Sisangat ES
Ruaina H. Tacata
34.Sablay PS Annex
Sitti Ainal M. Waradji
35.Subah Buaya ES
Hja. Wilma B. Provido
36.Siundo PS
Abdella D. Anuddin
37.Duhol Tara PS
Tahsin P. Asakil
38.Hji. Usman Sangkalang ES
Hja. Narcisa P. Sitin
39.Manubul ES
Luisito S. Samunud
40.Sibaud ES
Kokong S. Aripin
41.Suba – Suba ES
Ferrari S. Kimble
42.Tiptipon ES
Albert K. Hadjiril
43.Sumambat ES
Hja. Ruaina T. Arabani
SECONDARY

1.Laminusa BNHS

2.Capual NHS
Jimmy B. Jaafar
3.Pandami NHS
Saudi A. Halun
4.Pata NHS
Rosil P. Jaujali
5.Old Panamao NHS
Rahsa J. Jai
6.Tongkil NHS
Joseph G. Manduri

Division: MAGUINDANAO I
Name of School
Name of School Head
ELEMENTARY / PRIMARY

1.Lasangan ES
Lilian P. Bagundang
2.Lower Bagoenged ES
Taib E. Mangulaman
3.San Jose ES
Linda L. Lebriza
4.Sugadol ES
Dialito Banar
5.Mafran ES
Arlene P. Cuarte
6.Paglat ES
Datuan K. Mato
7.Sambolawan ES
Guinaid U. Antao
8.Bagan ES
Banje L. Lucman
9.Kabuling ES
Kuradtong Pasawilan
10.Salendab ES
Teng D. Sumapal
11.Kauran ES
Oscar Latumbo
12.Kilangan ES
Leonila A. Odin
13.Balungis ES
Kamarudin Manampan
14.Dapiawan ES
Abdulgafor K. Ento
15.Inugug ES
Sangotin S. Guiaman
16.Baguadatu ES
Pahmia Abubacar
17.Kamasi ES
Julieta Mangonon
18.Kaya – Kaya ES
Jobaina Bagunda
19.Dansalan ES
Salya S. Utto
20.Datang ES
Badrudin A. Datang
21.Duaminagga ES
Akmad Guimblang
22.Midtimbang ES
Abdulkarim Dalimbang
23.Kayaga ES
Mohammad Kumayog
24.Popol ES
Sangotin Tantong
25.Durian ES
Lourdes E. Banas
26.Upak ES
Farida D. Salik
27.Bai Bagongan ES
Mohamad A. Akmad
28.Alimao ES
Mokammad Maliga
29.M. Andang ES
Sittie K. Madidis
30.Bunawan ES
Farida M. Madidis
31.Katil ES
Esmael K. Tumalao
32.Kabalukanen ES
Dayang S. Kempao
33.Iganagampong ES
Jose Rio V. Prado
34.Kalumamis ES
Alibai B. Diagoni
35.Madia ES
Maula Ansa
36.Lintokan ES
Sulaiman Kasim
37.Baya ES
Nasser Guiamilil
38.Damakling ES
Blah G. Abubacar
39.Pidsandawan ES
Jukra U. Maulana
40.Labu – Labu ES
Mansour Maladteg
41.Looy ES
Nuraiam Crusada
42.Kigan ES
Roy Tingkungan
43.Darampua ES
Motin S. Ukom
44.Pageda ES
Antayan U. Angkad
45.Gadungan ES
Laga C. Abdel
46.Damamblac ES
Andongan Maguid
47.Datu Tecson ES
Mamadatu Dalandas
SECONDARY

1.Bulod NHS
Lunida Balalang
2.Campo NHS
Panda Sambolawan
3.Datu Mamalo NHS
Mokaliden Midsapak
4.Datu Piang NHS
Abas Mohamad
5.Datu Sailila NHS
Zainudin Ali
6.Datu Saudi MNHS
Monir Tungao
7.Datu Tahir Ampatuan NHS
Tarhata Musa
8.GSK Pendatun NHS
Balumol Sanday
9.Paglat NHS
Kamarudin Palti
10.Tunggol NHS
Sammy Galakas

Division: MAGUINDANAO II
Name of School
Name of School Head
ELEMENTARY / PRIMARY

1.Abubakar Sidiqui ES
Salamona Hakim
2.Bagumbayan ES
Asarah N. Lauban
3.Borongotan ES
Amalia C Cabanes
4.Bugabungan ES
Arnel L. Suenan
5.Campo – I ES
Hja Rocaya Adil
6.Darugao ES
Salvacion Deano
7.Dawat ES
Salik Casim
8.Gamek ES
Edmund Ariston
9.Gayonga CES
Veronica Cabaltica
10.Ibay ES
Awad Taagi
11.Ibra Bulyoc ES
Zenaida Manabilang
12.Kaba – Kaba ES
Merly C. Carugda
13.Kabug Kabug ES
Erlinda F. Ibanez
14.Kabuntalan CES
Teresita Roldan
15.Katiguisen ES
Mariluz J. Ersando
16.Macarimbang ES
Noronesa Pendatu
17.Maitong ES
Abeloza Kamensa
18.Matanog CES
Monawara Imam
19.Nabalawag ES
Maradi D. Umpia
20.Nalkan ES
Sampaguita A. Casada
21.Nituan ES
Patricia D. dela Fuente
22.Parang CES
Sambay G. Aba
23.Pedro C. Dolores ES
Alicia M. Biokong
24.Sultan Mandayan ES
Laila M. Sarip
25.Tinongol ES
Vincent Suenan
26.Tenorio ES
Nelinda H. Werble
27.Guinaid Guiani ES
Kadil usop
28.Bagoenged ES
Arkan Uy
29.Benolen ES
Hilario C. Calambro
30.Camp Ibrahim Sema ES
Bai Ali Ala
31.Carlos Palindac ES
John A. Palindac
32.Dalican Pilot ES
Tanto D. Sumagka
33.Datu Panda ES
Saimona P. Sla
34.Sabaken ES
Rogelia Pajarillo
35.Don F. Blanco ES
Ramon M. Emin
36.Kinebeka ES
Guillenita Mosquera
37.Lahangkeb ES
Emily Marcial
38.Tapian ES
Jo Ann B. Corpuz
39.Linek ES
Dahlia A. Gayak
40.Sagasab ES
Marithess Jonelle A. Batao
41.Putri Dabaliig ES
Imelda Sultan
42.Balong ES
Zailon Manalasai
43.Tumaguinting ES
Guinibon Mamalak
44.Labungan ES
Ricardo Martin
SECONDARY

1.Samad Sumail NHS
Latip D. Khalid
2.Kabuntalan NHS
Mally Lauban
3.Sultan Mastura NHS
Bainot Mastura
4.Sultan Kudarat NHS
Datu Carnain P. Mamadra
5.Making Integrated Vocational HS
Dr. Rebecca Kabagani
6.Litayen NHS
Ma. Liza Abdullah
7.Gayonga NHS
Adelinda Beltran
8.Amir Bara Lidasan NHS
Dr. Myrna B. Lidasan
9.Parang NHS
Mokamad K. Bandar
10. Camp Siongco NHS
Bai Alibai B. Aliuden

Division: LAMITAN CITY
Name of School
Name of School Head
ELEMENTARY / PRIMARY

1.Campo Uno ES
Ben Asidin
2.Lo-ok ES
Saudi Dalu
3.Boheyakan ES
Rommel Buenaventura
4.Bulingan ES

5.Calusugan ES

6.Maloong Legion ES

7.Mabini ES
Teoderico Demco
8.Sapah Linsungan ES

9.Sta. Clara CES
Fernando Enjambre
10.Capengcongan ES

11.Jose Rizal ES
Elizabeth Democrito
12.Dangkalan ES
Jerry Vesagas
13.Lumutun ES
Robert Uraw
14.Tumakid ES

15.Panansangan ES

16.Suguemmul ES

SECONDARY

1.Ubit NHS
Jesse Paculdo

Division: LANAO SUR I-B
Name of School
Name of School Head
ELEMENTARY / PRIMARY

1.Abaga PS
Casana M. Gadia
2.Lilod Raya ES
Mariam B. Mala
3.Lomabayao CES
Noraima P.  Sarip
4.Dilausan ES
Alimatar P. Ramos
5.Bliss PS
Rosalina M. Sarip
6.Talob PS
Sittienor M. Sarip
7. Lumbac Elem. School
Fatima L. Malomalo
8.Lumbatan Elem. School
Bolawan C. Dimalaang
9. Panalawan Montian Cent. Elem School
Maguidala M. Saidona
10.Datu Alambas Primary School
Rashida H. HadjiEssah
11.Rogero Elementary School
Amina Macapasir
12.Pagalongan Cent. Elem School
Salimona M. Bayabao
13.Sultan AlauyaAlonto Cent. Elem. School
Rocaya A. Abedin
14.Gadongan Elem. School
NorhaimaAragasi
15.Lidasan Elementary School
Cobra M. Serad
16.Sultan Disomimba Cent. Elem. School
Zamanoray T. Busran
17.Camalig Elementary School
Jamalia Ambor
18.Cawayan Elementary School
Alindao C. Macondara
19.Kialdan Elementary School
Alindao C. Macondara
20.Kapai Elementary School
Zaman D. Dimaporo
21. Mipaga Primary School
Rohanisa M. Tanggo-Angin
22.Bubong Elementary School
Samia M. Tala
23.Cadayonan Cent. Elem. School
Omaera B. Satar
24.Bago-ingud Elementary School
Lagumbae S. Macote
25.Datu Batugan Elementary School
Lilia D. Batugan
26.Pantaon Primary School
Amina S. Amaikurot
27.Malungun Primary School
Boyong Comadug
28.Bucalan Primary School
Saripa M. Ambor
29.77th PC Elementary School
Sanaulan Mautante
30.Bobo Elementary School
Lawanbai Pacote
31.Zakba Elementary School
Mariam T. Masiu
32.Piagapo Central Elementary School
Guilang M. Otical
33.Palao Primary School
Bolawan Manalocon
34.Bualan Elementary School
Laoli M. Riga
SECONDARY

1.Balindong National High School
Soraiffah M. Serad
2.Bubonga Marantao National High School
Ismael M. Montila
3.Piagapo National High School
Andang Manalocon
4.Saguiaran National High School
Indirah A. Aguam
5.Ansano Memorial National High School
Muamar D. Ansano
6.Adiong Memorial National High School
Macalawan Disamburun

Division: LANAO SUR II-B
Name of School
Name of School Head
ELEMENTARY / PRIMARY

1.Don Pablo Hofer ES
Bimban B. Ontong
2.Igabay ES
Rico O. Blane
3.Malabang Central Pilot School
Zoraida P. Sarip
4.Jose Abad Santos CES
Edilberto E. Empinado
5.Mauyag ES
Farida M. Marohom
6.Madaya PS
Maimona T. Marohom
7.Miguel Anton ES
Santalia Macaombao
8.Maganding ES
Saphia Pandapatan
9.Picong PS
Zakiah B. Amerol
10.Ngingir ES
Noraisa P. Macapodi
11.Pinalangka ES
Racma G. Datuiman
12.Linindingan CES
Rasmia Pangcoga
13.Linindingan Proper ES
Marilyn R. Dipatuan
14.Pindulonan CES
Norain D. Sarip
15.Maliwanag ES
Sarah Macadupang
16.Ilian PS

17.Sultan Aguam CES
Latipa A. Amerol
18.Macaguiling ES
Baimona P. Raniai
19.Taganonok Bualan PS
Bacolawan P. Asira
20.Ganassi CES
Lawan M. Amerol
21.Pambagui ES
Pangalian S. Aguam
22.Barorao CES
Tiarde Domato
23.Uyaan CES
Labie M. Saumay
24.Pantar ES
Baimona M. Marohomsalic
25.Cabasaran ES
Mosrefah A.H.Satar
26.Sabanding ES
Tatong Abdullah
27.Madalum CES
Racma M. Abdulrahman
28.Sugod ES
Tatong M. Wahab
29.Linuk ES
Sabangkat D. Wahab
30.Kormatan ES
Hadji Jamil T. Macod
31.Baraas CES
Arasali Bantog - Paramata
32.Calimodan Vill.ES
Kamar Daud
33.Upper Itil ES
Arnel F. Colina
34.Lorenzo ES
Janeth Rivera
SECONDARY

1.Tubok NHS
AlHoznee P. Mauyag
2.Balabagan NHS
Sauda Sampiano
3.Sultan Macapande Padate Integrated NHS
Irma P. Dimapanat
4.Al Hamlan NHS
Baidatol A. Meditar
5.Ganassi NHS
Bolawan D. Marohombsar
6.Bae Racma Macabato NHS
Alanisah Macatbar
7.Lakitan NHS
Lailanie O. Mangandog
8.Madalum NHS
Ali-Usman M. Abdulrahaman
9.Madamba NHS
Norain Mindalano



No comments:

Post a Comment

News Articles

"Matuwid na pamamahala tungo sa ARMM sa masagana't mapayapa"

English - "Good governance for a progressive and peaceful ARMM."

Sinama - "Hap pamarinta tudju ARMM na sambu maka salamat"

Bahasa Sug - "Dan mabuntul tudju pa ARMM masambu iban mahatul"

Meranaw - "Mathitu a kandatu sa ARMM ko katagompiya go kalilintad"